اجرای سایبان خودرو- اجرای پارکینگ خودرو- سوله سبک- سازه سبک- سازه سیلندری -ساخت پارکینگ خودرو- ساخت سایبان خودرو- پارکینگ -سایبان خودرو-پارکینگ پیش ساخته- پارکینگ خودرو-اجرای سایبان- اجرای پارکینگ- ساخت سایبان- ساخت پارکینگ

آخرین اخبار پوشش گستران

شناخت انواع PVC و ثابت K Value

به  ترموپلاست جدید بوجود آمده که ترکیب جدیدی از ماده اولیه PVC است؛ به علت خواص فیزیکی متفاوت اصطلاحا یک ماده غیر پلاستیک اطلاق می­شود.
عدم وجود هر یک ازافزودنی­ها و یا تغییر میزان بکار رفته در فرمولاسیون، می­تواند خواص محصول نهایی تولید شده را بشدت تحت تاثیر قراردهد.

رزین (پودر) پی وی سی (پلی وینیل کلراید) که میتواند در صنعت تولید انواع پروفیل پوششی (پلی­یوپان) و درب و پنجره قابل استفاده می­باشد، رزین نوع S و با گریدهای (K Value) بین 64 تا 68 قابل استفاده می­باشد. هر چه شماره گرید بالاتر باشد، میزان مقاومت مولکولی محصول نهایی بالاتر بوده و برای استفاده بعنوان یک جز از مصالح ساختمانی بهتر است. این محصول با گرید 65 در پتروشیمی بندر امام ایران(صنایع پی وی سی ایران) تولید می­گردد و در اختیار تولید کنندگان قرار می­گیرد. اما نوع وارداتی آن هم وجود دارد.
شکل فیزیکی پی وی سی به صورت پودر سفید بوده و نوع دانه بندی آن بسته به روش پلیمریزاسیون متفاوت است.

درجه پلیمریزاسیون پی وی سی بسته به مدت زمان فرایند آن تغییر می‌کند و هر چه زمان پلیمریزاسیون بیشتر شود، طول زنجیرها‌ی پلیمر بلندتر می‌گردد. برای نمایش درجه پلیمریزاسیون از شاخصی به نام K-Value استفاده می‌گردد که رابطه این شاخص با درجه پلیمریزاسیون به شرح جدول زیر است:

PVC Degree of Polymerization

    DP              K-Value
50 ± 500             53
50 ± 700             57
50 ± 730             58
50 ± 800             60
50 ± 1000           65
50 ± 1050           67
50 ± 1250           70

پليمريزاسيون  :
روش‌هاي زيادي براي پليمريزاسيون PVC وجود دارند كه دو روش اصلي آن عبارتند از:
 پليمريزاسيون سوسپانسيوني :Suspension Polymerization

پليمريزاسيون امولسيوني :Emulsion Polymerization

در هر دو روش فوق، از فرايند نيمه مداوم استفاده مي‌شود كه طي آن رآكتورها با منومر VCM، مواد افزودني، كاتاليست و آب تغذيه مي-شوند. فرايند پليمريزاسيون در محيط آبي صورت مي‌گيرد. اختلاف بين اين دو روش در سايز و خواص دانه‌هاي حاصله مي‌باشد بنابرين روش توليد بر اساس كابرد نهايي انتخاب مي‌شود.

در انتهای واكنش رآكتورها تخليه مي‌شوند و مخلوط آب و PVC از منومر جدا مي‌شوند. سپس توسط عمليات سانتريفوژ آب را از PVC جدا كرده و آنرا خشك، دانه بندي و بسته‌بندي مي‌كنند. با ترکیب PVC مناسب با افزودنیهای دیگر، طی فرایند اکستروژن پروفیلهای UPVC تولید می­گردند.

سبكي وزن، خمش پذيري، عدم اشتعال، عايق بودن در مقابل حرارت و الكتريسيته ، مقاومت در برابر مواد شيميايي و بيولوژيك، قابليت تبديل به سطوح سيقلي، قابليت تلفيق با مواد افزودني مختلف و بالاخره انعطاف پذيري در به كاربردن طرح­هاي متعدد، پليمر مزبور را به یک نوع ترموپلاست مدرن که مناسب ترين جايگزين براي آلياژهاي فلزي و غير فلزي در صنعت تبديل نموده است .

 

اجرا و پشتیبانی : پوریا گیوری

تمامی حقوق مادی و معنوی به پوشش گستران ایده برتر تعلق دارد .