اجرای سایبان خودرو- اجرای پارکینگ خودرو- سوله سبک- سازه سبک- سازه سیلندری -ساخت پارکینگ خودرو- ساخت سایبان خودرو- پارکینگ -سایبان خودرو-پارکینگ پیش ساخته- پارکینگ خودرو-اجرای سایبان- اجرای پارکینگ- ساخت سایبان- ساخت پارکینگ

آخرین اخبار پوشش گستران

احداث خط رنگ امیزی تمام الکترواستاتیک

 • در راستای احترام به حقوق مشتریان  عزیز و مشتری مداری و نیز ارتقا کیفیت بر آن شدیم تا سیستم رنگ آمیزی تمام الکترو استایک را احداث و بنا به سفارش مشتریان عزیز سازه های فلزی از پیش ساخته شده را بصورت رنگ کوره ای تمام الکترو استاتیک تحویل بدهیم

احداث خط رنگ امیزی تمام الکترواستاتیک

انواع سایبان و پارکینگ

سازه هایی با اشکال مختلف هندسی و متناسب با نوع محوطه احداث، زیبایی و در عین حال استحکام را در بر دارد. با اجرای انواع سایبان پارکینگ با پوشش UPVC میتوان از خودرو و اتومبیل خود در مقابل عوامل طبیعی( برف ، باران ، تگرگ ) و عوامل غیر طبیعی (سقوط اشیا و اجسام ، مصالح ساختمان ، فضولات پرندگان) محافظت کرد. برای اجرای سایبان ماشین نیاز به یک سازه فلزی مستحکم می­باشد که بتواند در مقابل برخورد و باد و طوفان مقاوت داشته باشد .پارکینگهای مسقف شده با انواع پوشش UPVC یکی از پر کاربرد ترین سازه هایی است که در دهه اخیر مورد استفاده عموم و خاص مورد استفاده قرار گرفته.

 این سازه ها با وجود پوشش مناسب و منعطف UPVC و نیز به دلیل طراحی مناسب شکل هندسی منظم و وزن و حجم مناسب بیشترین قابلیت یک سازه جهت ایمنی و حفاظت از خودرو را به خود گرفته است . انواع این نوع پارکینگها بهدلیل شکیل بودن نسبت به دیگر سازه هایی که قبلا مورد استفاده قرار می گرفته بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از مهمترین دلایل پر طرفدار بودن این سازه نصب سریع در کمترین زمان به همراه مقاومت طولانی مدت را داراست. همچنین به دلیل اینکه در شکلهای های مختلف تولید و احداث می شوند سرعت عمل نصب را بالا برده و همچنین به دلیل شکل هندسی و طراحی اولیه سازه مقاوم و مستحکم می باشد و این امکان را می دهد که در ابعاد ،اندازه و ارتفاعات گوناگون برای انواع خودرو مورد استفاده قرار گیرد.

 

انواع سایبان و پارکینگ

 

 

ورق پوششی چند لایه (پلی روف)

خصوصیات ساختاری ورقهای پوششی چند لایه UPVC

 ورق پوششی چند لایه

ورقهای پوششی UPVC (پلی لایر) یک ساختار سبک و مرکب است که خود بتنهایی یک پوشش عایق بسیار نرم و سبک می­باشد و دارای خواص فیزیکی خاص از جمله قوص پذیری و خمش بالا می­باشد. از مزایای اصلی پانل های ساندویچی برای مصارف ساختمانی می توان موارد زیر را نام برد:

 ورق پوششی چند لایه

سبكی فوق‌العاده : به علت استفاده از مواد سبك در اين پانل‌ها، وزن پانل به شدت كاهش می‌يابد. يك ديواره یسقف UPVC در مقايسه با نمونه مشابه سيمانی يا آجری گاه تا150 برابر سبك‌تر است. اين مسئله به ويژه در سبك‌سازی بنا، مقابله با زلزله و كاهش هزينه زيرسازی بسيار مهم است.

 

مقاومت بالا:  علی‌‌رغم سبكي فوق‌العاده ورقهای پوششی UPVC چند لایه، اين محصولات مقاومت فوق‌العاده‌اي در برابر انواع بارهای فشاري و ضربه‌اي دارند. اين پانل‌ها نيروی وارده را به خوبي جذب كرده و مقاومت بالاتری نسبت به چوب از خود نشان مي‌‌دهند. اين مسئله در ساخت ديوار‌ه‌ها و سقف‌های كاذب از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

 

مقاومت در برابر خوردگی و پوسيدگی:اين قبيل پانل‌ها و ورقهای پوششی UPVC بر خلاف ديوار‌ه‌ها و سقف­های متداول در احداث سوله و یا انبار و پارکینگ در برابر رطوبت هوا و شرايط خورنده محيطی دچار آسيب‌های ناشی از خوردگی نمی‌شوند. اين مسئله باعث حداقل شدن هزينه تعميرو نگهداری مي‌گردد. در مقايسه با پارتيشن‌هاي چوبي اين پانل‌ها از طول عمر چندين برابر در محيط‌هاي مرطوب برخوردارند. همچنين به علت عدم پوسيدگی، از نظر بهداشتی نيز مطمئن بوده و جاي نگرانی برای تجمع ميكروب در ساختمان باقی نمی‌گذارد. مهمتری مزیت این نوع از پوششها نبست به محصولاتی چون ساندویچ پانل عدم استفاده از فلز در ساختار آنها بوده و نیز اینکه وجود موادی مرکب از قبیل پلی اورتانها در ساختار ساندویچ پانل باعث شدت آتش پذیری آنها میباشد که این مسئله در پانلهای UPVC بکلی منتفی می­باشد.

 ورق پوششی چند لایه

برتری های ورقهای پوششی UPVC چند لایه:

 • وزن سبک بین 3 تا 4 کیلوگرم بر متر مربع که درنتیجه می­توان فوندامنت و سازه را نیز به همین نسبت سبک تر در نظر گرفت
 • سرعت حمل و نقل و سهولت نصب ورق UPVC در ارتفاع
 • مقاومت زیاد در برابر نیروهای برشی ناشی از زلزله، قوص پذیری و خمش بالا
 • عایق در برابر سرما، گرما، رطوبت و صدا
 • دستیابی به فضای مفید بیشتر به علت ضخامت ناچیز دیوارهای پانلUPVC
 • صرفه جویی در هزینه پی­سازی و اسکلت ساختمان­های بلند به دلیل وزن اندک سقف و دیوار
 • صرفه جویی در هزینه­های سرمایش و گرمایش ساختمان و سوله به دلیل جلوگیری از تبادل سرما و گرما و در نتیجه مصرف انرژی کمتر
 • زیبایی محصول و تنوع رنگ
 • سهولت پاکیزگی و نگهداری
 • مناسب برای دیوارهای نما، سقف های نما، دیوارهای میانی
 • قابلیت تردد بر روی سازه پس از نصب

ورق پوششی چند لایه

سازه های سبک و صنعتی

 سازه های سیلنری

 • تا30%ارزانتر از سازه های سنتی
 • هزینه ی اجرایی پی تا 30% ارزانتر از سازه های سنتی به دلیل سبک بودن سازه
 • سرعت بالا در ساخت و نصب
 • قابلیت جابجایی سازه
 • مقاوم در برابر ضربه وفشار
 • مقاومت بالا دربرابر زلزله تا 8ریشتر
 • مناسب برای انواع سالن های صنعتی، مرغداری ها، انبارها، مراکز تجاری وتفریحی، بازارچه های موقت، گلخانه ها و ...
 • نمای بسیار زیبا وشکیل
 • قابلیت اجرای دهانه تا 70متر بدون ستون گذاری
 • امکان طراحی ونصب جرثقیل
 • امکان اجرای دیوارها بامصالح بنایی و سنتی ومصالح نوین
 • قابلیت جابه جایی. این سوله های سبک را به راحتی می توان جمع آوری و مجددا در نقطه ای دیگر برپا نمود. از همین لحاظ سازه ای استثنایی برای تجهیز کارگاه ها ، اسکان کارگری ، احداثٍ کمپ برای شرکتها و نهادها می باشد.
  • امکان اتصال از پهلو و ایجاد سالن های با عرض 20 متر ، 30 متر و...
  • استفاده چند منظوره. از این نوع سوله ها می توان به اشکال زیر بهره برداری نمود:

الف. احداث سایت های عالی برای سالن ، کارگاه ، انبار و....

ب. با پارتیشن کشی داخلی و سقف کاذب می توان فضاهای اداری بسیار مناسب تر را با قیمتی کمتر از کانکس ایجاد نمود.

د. مناسب برای کمپ ها و فضاهای موقت و دائمی برای نهادها و ارگانها

ه. مناسب برای میادین تره بار ، تعمیرگاه ، نمایشگاه و ...

و. با دیوارکشی مناسب می توان فضاهای مسکونی و آموزشی بسیار عالی احداث نمود.

ی. سازه ای ایده آل برای رستوران های بین راهی ، سفره خانه ها و...

 سازه های سیلنری

 سازه های سیلنری

 

مزایا و ویژگیهای منحصر به فرد :

 1. فونداسیون و سازه ظریف و سبک و سازگار با هر آب و هوا و خاک منطقه جغرافیایی .
 2. قابلیت ارتجاعی و پایداری مناسب دربرابر عوامل طبیعی ، نظیرباد و طوفان ، بار برف و تگرگ و زلزله و ….
 3. مقاوم در برابر ضربه و فشار .
 4. با اتصالات پیچ و مهره با مفاصل پرس شده و بدون نیاز به جوشکاری .
 5. نصب سریع و سرعت بالای اجرای پروژه نسبت به سایر سازه های صنعتی .
 6. قابلیت مونتاژ و دمونتاژ سریع (باز و بسته کردن دیوارها و اسکلت از هم دیگر) .
 7. قابلیت اجرا و نصب روی سطح متغیر مثل ریل(حمل و نقل کل سازه با هم دیگر بر روی همان سطح) .
 8. امکان رنگ آمیزی و رنگ پذیری سازه با رنگ کوره یارنگ دلخواه .
 9. بهداشتی بودن سازه ها که قابلیت ساخت رستوران ها ، بیمارستانها ، خوابگاه ها ، مدارس و . . .را فراهم میاورد .
 10. قابلیت نصب انواع جرثقیل بر روی سازه .
 11. مقرون به صرفه بودن (حداقل ۳۰% قیمت پائین ، نسبت به سایر سازه های صنعتی) .
 12. ساخت بدون محدودیت طبقاتی و ارتفاع .

 

از لحاظ فوندانسیون

 هر چه قدر فاصله قابهای سوله از هم کمتر باشد توزیع بار در فوندانسیون سوله یکنواخت تر و در نتیجه نیاز به ضخامت و میلگرد کمتر نسبت به زمانی که فاصله قابها از هم کمتر باشد دارد.

در سوله­های معمولی که از تیرورق ساخته میشوند فاصله قابها از هم 6متر می­باشد و اکثرا به  صورت پی تکی همراه با شناژهایی هست که پیهای تکی را به هم وصل می­کنند.

در سوله­های سبک که از لوله به صورت خرپایی ساخته می شوند فاصله قابها از هم 3 و 5 متر می­باشد و به خاطر فاصله کم قابها از هم و توزیع یکنواختر نیروهای حاصل از باد برف و بار مرده به پی پی ها به صورت نواری با عرض و ضخامت کم می باشد. بدین خاطر پی این از لحاظ ابعاد و میلگرد مصرفی  اقتصادی تر از سوله های رایج و معمولی می­باشد

 سازه های سیلنری

از لحاظ سازه

 این سازه ها سبک تر از سوله های معمولی تیرورقی رایج می باشد و عمده دلیل سبک بودن این سوله ها به دلیل فاصله کم قابها از هم و استفاده بهینه از مقاطع و همچنین شکل خرپایی این سازه ها ست.

این سازه­ها از لحاظ مقاومت و آستانه تحمل در برابر بارهای بحرانی و عملکرد سازه ای نسبت به سوله های معمولی بهتر می­باشند و عمده دلیل این مزیت به خاطر استفاده خوب از مقاطع فاصله کمتر قابها از هم و همچنین شکل خرپایی آن می باشد

از لحاظ شکل ظاهری هم این سازه ها نسبت به سوله­های رایج تیر ورقی بهتر می باشند.

برخلاف تصور عمومی این سازه های قابلیت نصب جرثقیل هم دارند.

 سازه های سیلنری

از لحاظ اقتصادی

 علاوه بر مزیت های اشاره شده در قسمتهای قبل این سازه از لحاظ اقتصادی 10 الی 30 درصد ارزانتر از سوله های تیر ورقی رایج می باشند.

سازه های سیلنری

مبلمان شهری

مبلمان شهری چیست ؟

 مبلمان شهری

به مجموعه اجزایی که در فضاهای شهری چیده می شوند و به استفاده عموم جهت رفع نیازهای زیست محیطی می رسند و منظر و هویت شهری را، تحت شعاع قرار می دهد، مبلمان شهری گویند.  نقش اصلی مبلمان شهری در سطح خیابان ها و فضاهای شهری ایجاد مکانهایی است که زبان ناطق هویت انسان و منظر شهری مطلوب، باشد. "  "مبلمان شهری خود انواع مختلفی دارد که هر کدام، از حیطه طراحی شهری، در راستای هویت شهر و سیمای آن گام بر می دارد و آینه ای از فرهنگ شهر است، که از انواع این مبلمان می توان به صندلی ها و نیمکت ها، ایستگاه های اتوبوس، سطل های زباله، بیلبوردها و تابلوهای آگهی،  نمادهای شهری و ... اشاره کرد، که خصوصیات منحصر به فرد هر کدام از این مبلمان ها نیز از اهمیت خاصی برخوردار است، چرا که با طراحی درست و مناسب هر کدام از آنها با توجه به خصوصیات و نحوه مکان یابی مناسب، می توانند در جهت تأمین نیاز شهروندان و القاء هویت آنها نقش مؤثری را ایفا کنند. اجزای مبلمان شهری، دو ویژگی اساسی دارند: كاركردی بودن و زیبایی، كه در صورت داشتن هر دو ویژگی، می‌توانند نیاز عملكردی و بصری شهروندان را همزمان برآورده سازند. البته این امر، مستلزم در نظر گرفتن مقوله‌های متعددی در طراحی اجزای مبلمان شهری است كه نه تنها رنگ، هماهنگی با محیط پیرامون، دوام، ایمنی، و اقتصادی بودن آنها مورد نظر است، بلكه باید از نظر عملكردی، جانمایی مناسبی در سطح شهر داشته  باشند تا بتوانند پاسخگوی نیاز شهروندان باشند ."یکی از ویژگی های  مهم اجزای مبلمان شهری ،  وابستگی آنها  به فرهنگ است. یعنی از فرهنگ و هویت شهر که متأثر از فرهنگ و هویت شهروندان است نشأت می گیرند. امروزه در طراحی شهرها، نحوه مبلمان فضاهای شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار است به عنوان مثال روشنائی معابر شهری و خیابانها ، نصب علائم راهنمائی و رانندگی ، جاگذاری و مکان یابی مناسب سطل های آشغال ، طراحی مدرن فضاهای سبز، طراحی مناسب میادین و بلوارها ، نمادها و مجسمه ها ، پارک ها و فضاهای عمومی و.... همه باید متناسب با بافت فرهنگی و هویتی شهر و شهروندان و استعدادها و ظرفیتهای منطقه باشد .

مبلمان شهری

اجرا و پشتیبانی : پوریا گیوری

تمامی حقوق مادی و معنوی به پوشش گستران ایده برتر تعلق دارد .