اجرای سایبان خودرو- اجرای پارکینگ خودرو- سوله سبک- سازه سبک- سازه سیلندری -ساخت پارکینگ خودرو- ساخت سایبان خودرو- پارکینگ -سایبان خودرو-پارکینگ پیش ساخته- پارکینگ خودرو-اجرای سایبان- اجرای پارکینگ- ساخت سایبان- ساخت پارکینگ

آخرین اخبار پوشش گستران

انواع پارکینگ های مکانیزه

محدودیت فضاهای شهری در سالیان اخیر باعث گسترش استفاده از پارکینگ­های مکانیزه شده است که امکان پارک خودروها بصورت طبقاتی و بدون دخالت نیروی انسانی را فراهم می سازند. طرحهای بسیار متنوعی در این زمینه وجود دارد و نوآوری­های صنعتی بطور پیوسته محصولات جدیدی به بازار عرضه می کنند. برخی انواع سیستم های مکانیزه پارکینگ را می توان بشرح زیر معرفی کرد:

 

 

  • ·        پارکینگ چرخشی برج مانند (Tower-Rotary Type Parking System):

 که شامل یک مکانیزم چرخنده است که تمامی سیستم و خودروهای پارک شده را در یک حرکت دورانی شرکت می دهد. بارگذاری و تخلیه سیستم از خودرو بصورت چرخه­ای و در پایین ترین قسمت روی می­دهد. از یک سیستم چرخ زنجیر برای ایجاد حرکت دورانی استفاده شده و در هر طبقه دو محل برای پارک خودرو وجود دارد.

 

  • ·       پارکینگ ارابه­ای (Cart type parking System):

 این سیستم دارای ورودی و خروجی­های متعدد است. یک مکانیزم داخلی سقف پارکینگ های طبقاتی را در امتداد عمودی و افقی جابجا می­کند.

  • ·       سیستم استاکر یا پشته­ای (Stacker-type parking System):

 این سیستم از مکانیزمی روباتیک به نام استاکر استفاده می­کند که در مرکز قرار گرفته و خودروها را از آسانسور مرکزی تحویل گرفته یا به درون آن وارد می­کند.

  • ·       سیستم پارکینگ شطرنجی:

 از یک سیستم بستر غلتنده که در کف پارکینگ تعبیه شده استفاده می شود تا خودروها را در دو جهت X و Y حرکت دهد. در برخی مکانها بالابرهایی نصب شده تا امکان جابجایی عمودی خودرو نیز فراهم شود.

  • ·       سیستم پارکینگ سه حرکتی یا نقاله:

سیستم نقاله امکان جابجایی همزمان در سه بعد را می دهد که باعث کاهش زمان چرخه پارکینگ شده و در عین حال ایمنی بالاتری فراهم می کند. هسته سیستم از یک دیرک استوانه­ای توخالی تشکیل شده است. سیستم شامل مکانیزمی چرخ و فلک مانند شامل تعدادی سکو با قابلیت جابجایی در راستای عمودی است. هر کدام از سکوهای نقاله بطور عمودی جابجا می شود و شامل سورتمه ای است که بر روی ریلهای افقی حرکت می کند. چرخ و فلک می تواند یک حرکت دورانی پیوسته داشته باشد. هر سکو قابلیت حرکت از پایین ترین نقطه تا بالاترین نقطه را دارد و در این مسیر سورتمه متصل بخود را نیز همراه می برد.

اجرا و پشتیبانی : پوریا گیوری

تمامی حقوق مادی و معنوی به پوشش گستران ایده برتر تعلق دارد .